fbpx

27/11-04/12 – Jordania, szlakiem cudów świata.

CENA LAST MINUTE NA 19/11 – od 2430

Kiedy w Polsce dni zaczną być krótkie, będzie zimo, szaro i ponuro. My polecimy po słońce do Jordanii.

Podróż zapowiada się bardzo ekscytująco – planujemy zwiedzić słynna Petrę, antyczne miasto wykute w skale. Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju i nie bez powodu ogłoszone jednym z siedmiu nowych cudów świata. Kolejna atrakcją będzie Wadi Rum – mieniąca się różnymi kolorami pustynia, która pozostawi nie zapomniane wspomnienia. Kiedy już nieco poczujemy się zmęczeni zwiedzaniem – czeka na nas ładny hotel w pobliży pięknej plaży Aquaby, gdzie nacieszymy się ciepłym morzem.

PROGRAM

1 DZIEŃ: Wylot z poszczególnych lotnisk, przylot do Akaby, transfer, zakwaterowanie, pierwsza integracja z grupą

1 – 7 DZIEŃ: odpoczynek, integracja dla chętnych wycieczki, animacje, dyskoteki, plażowanie, opalanie – wszystko na co mamy tylko ochotę!

Wycieczki do wyboru: Petra – cud świata wykuty w skale, Morze Martwe i góra Nebo, Rejs po Zatoce Akaba, Wadi Rum – wycieczka na pustynie

7 DZIEŃ: Pożegnania, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

WYCIECZKI DO WYBORU

Petrą Czas trwania: cały dzień. Cena ok. 769 zł/os.

Morze Martwe i góra Nebo: Czas trwania: cały dzień. Cena ok. 519 zł/os.

Rejs po Zatoce Akaba: Czas trwania: cały dzień. Cena ok. 249 zł/os.

Wadi Rum – wycieczka na Marsa: Czas trwania: cały dzień. Cena ok. 439 zł/os.

ZAKWATEROWANIE I ŚWIADCZENIA

Hotel Marina Plaza ****

Ocena 4,0

Ten przyjemny hotel doskonale sprawdzi się na beztroski wypoczynek. Przyjazna atmosfera, malownicza lokalizacja, spokojne miejsce, łatwy dostęp do jednej z piękniejszych plaż nad Zatoką Aqaba.

Aktywnie i animacyjnie

W cenie: 2 baseny zewnętrzne ze słodką wodą (1 z nich podgrzewany sezonowo, leżaki, parasole i ręczniki basenowe w cenie), mała siłownia, siatkówka plażowa (w sąsiednim hotelu Grand Tala Bay Resort), tenis stołowy, sezonowo, kilka razy w tygodniu w ciągu dnia lekki program animacyjny oraz 2 razy w tygodniu, wieczorami ok. godzinne show z muzyką (DJ) i pokazami tańca brzucha
Płatne: nieduże SPA (aktualnie zamknięte na czas remontu), centrum sportów wodnych, centrum nurkowe

Położenie hotelu:

Okolica

ok.15 km od miasta Aqaba, w sąsiedztwie hotelu marina z niewielką promenadą, przy której położone jest kilka sklepów i restauracji

Odległość od lotniska

ok. 25 km od lotniska w Aqabie,

Plaża: 

250 m od hotelu, goście hotelowi mogą korzystać z prywatnej plaży “The Beach Club” w strefie rezydencjonalnej kompleksu Tala Bay (ok. 2-3 minuty spacerem od hotelu).  Bezpłatne: parasole, leżaki..

Wyżywienie:

restauracja główna (dania w formie bufetu lub a la carte), bar

All inclusive

śniadanie: 07:00-10:30

lunch: 13:30-15:30

kolacja: 19:00-22:30

Podczas posiłków dostępne są napoje – kawa, herbata oraz napoje bezalkoholowe – soki i woda

Transport:

Samolot, wyloty: Katowice, Warszawa,

Bagaż główny 20 kg + 5 kg (podręczny) w cenie

CENA

Cena na dzień 03-11-2023: zależna od czasu rezerwacji.

2430 zł/os w pokoju 2 osobowym – wylot Warszawa-Okęcie godz. 20:45

Pokój 1 osobowy – dopłata ok 600-800 zł

+ 150 zł/os opłata administracyjna w ramach grupy singlowej

Opłata administracyjna w ramach, której mamy utworzenie grupy dla uczestników na Facebooku – nie później niż 7 dni przed wylotem, propozycja osoby do pokoju celem uniknięcia dopłaty do pokoju jednoosobowego, utworzenie czatu, zaproponowanie integracji tak, żeby wszyscy mogli się spotkać. 

Cena zawiera:
7 noclegów w wybranym pokoju, wyżywienie all inclusive, ubezpieczenie KL I NNW, opiekę rezydenta, transfer do/z hotelu, przelot na wybranej trasie + bagaż główny 20 kg + podręczny 5 kgCena nie zawiera:
wydatków własnych, wycieczek fakultatywnych

W PLANACH DLA CHĘTNYCH (DODATKOWO PŁATNE)

Petra

Cud świata wykuty w skale Petra to jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Wpisana na Listę UNESCO Petra to największa atrakcja Jordanii. Kompleks niesamowitych budowli wyrzeźbionych w litej skale od lat zachwyca i zadziwia przybyszów z całego świata. Wizytę rozpoczniemy od spaceru wąwozem As-Sik z malowniczym korytarzem z ciepłymi kolorami żółci, brązu i czerwieni.   Z tej wąskiej skalnej szczeliny Nabatejczycy uczynili niezwykle efektowne i ukryte wejście do swojej stolicy. Na końcu trasy powita nas najbardziej rozpoznawalna budowla Petry – pocztówkowy Skarbiec. Tutaj powstały sceny do kultowego filmu “Indiana Jones i ostatnia krucjata”. W dalszej części zobaczymy Grobowce Królewskie, teatr i drogę prowadzącą na Wyżynę Ofiarną. Cena ok. 769 zł/os

Morze Martwe i góra Nebo
Wyprawę rozpoczniemy od spaceru po Madabie – miasto mozaik. To tu zobaczymy najstarsze zachowane mozaiki geograficzne na świecie! Kolejnym celem będzie góra Nebo – legendarny szczyt, z którego biblijny Mojżesz miał po raz pierwszy zobaczyć Ziemię Obiecaną. To święte miejsce dla wyznawców judaizmu, chrześcijaństwa oraz islamu. Na koniec odwiedzimy najniżej położony punkt na Ziemi – Morze Martwe. Ogromne zasolenie wody sprawia, że człowiek unosi się bez konieczności pływania. To wspaniała okazja do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć z wakacji! Cena ok. 519 zł/os. 

Rejs po Zatoce Akaba
Zapraszamy wszystkich spragnionych relaksu na minimum czterogodzinny rejs statkiem po Morzu Czerwonym! To idealna propozycja dla uwielbiających kąpiele morskie i słoneczne. Podczas rejsu będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy Zatoki Akaba i podwodny świat     w czasie snorkelingu. Cena ok. 249 zł/os.

Wadi Rum – wycieczka na Marsa

Niesamowita wyprawa na jedną z najpiękniejszych pustyń świata! Czerwone piaski, zjawiskowe formacje skalne Wadi Rum tworzą niepowtarzalną, przypominającą do złudzenia Marsa scenerię. Pustynia ta zagrała w takich produkcjach jak “Prometeusz”, “Czerwona Planeta”, Ostatnie dni na Marsie”, “Gwiezdne Wojny” czy “Marsjanin”. Odbędziemy ekscytującą przejażdżkę jeepami (ok. 1,5 h). Odwiedzimy też namiot Beduinów, którzy po dziś dzień są jedynymi mieszkańcami pustyni.  Cena ok. 439 zł/os.

JAK REZERWOWAĆ ?

W celu rezerwacji miejsca proszę o wypełnienie poniższej ankiety https://bit.ly/3k057TQ Koniecznie prosimy o potwierdzenie przesłania na czacie https://www.facebook.com/renata.rod.9 gdyż bardzo często nie możemy się skontaktować poprzez kontakt telefoniczny żeby ustalić szczegóły rezerwacji. Zachęcam do zapoznania się z innymi naszymi wyjazdami które organizujemy w dzieła “Przyszłe wyprawy”. Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu 601 575587. 

Ważna informacja.
Niniejsza strona nie stanowi oferty handlowej – jest jedynie prezentacja produktu/usługi.
W celu uzyskania szczegółowej oferty i/lub cen aktualnych na dany dzień lub weryfikacji autentycznosci prosimy o bezpośredni kontakt z licencjonowanym agentem – za pośrednictwem formularza kontaktowego lub bezpośrednio.

Licencjonowanym agentem pośredniczącym w organizacji tego wyjazdu jest:
Biuro Podróży Connect & Travel
ul. Raciborska 17, 30-384 Kraków
tel: +48 12 307 00 52 

www.c-travel.pl

Autor

Zobacz inne nasze wpisy.